Třené linecké

Třené linecké

Miluji linecké. Jediné cukrroví, na které se o Vánocích opravdu těším. A tak si říkám, proč si ho dopřávat jen jednou za rok, že? :) Věřím, že i mnoho z Vás je má rádo a jste stejně nedočkavý Vánoc. Takže tady je jeden recept pro milovníky, jako jsem já!

Tentokrát jsem se rozhodla zveřejnit recept na tento cukrářský pojem. Recept jsem získala na rekvalifikačním kurzu, který jsem navštěvovala. Tam se ovšem připravuje z tažného margarínu. Já jsem se rozhodla recept upravit. Můj recept je plný másla, díky kterému linecké tak krásně voní (mimo jiné) a rozpadá se pod rukama. Omamnou vůni zajistí i citrónová kůra a semínka z vanikového lusku (proto radím, nic neošidit!).

Kdo už někdy připravoval linecké, ten ví, že je to těsto opravdu choulostivé. Rychle se srazí a může se také spařit. V kurzu mi radili, že v místnosti nesmí být průvan a více než 25 stupňů. Cukrářský sáček plňte po více částech, aby se těsto moc neroztápělo pod teplem Vašich rukou.

Dalším důležitý krokem je nahřátí některých surovit na teplotu těla (tedy 37 stupňů :)). Všechny suroviny by měly mít pokojovou teplotu (s vyjímkou marmelády, tu vychlaďte). Mouku si ovšem nahřejte buď v troubě, nebo v kastrůlku. Mouka by měla příjemně v rukou hřát, pokud je moc teplá, prosejte ji přes síto. Máslo nahřejte v troubě, nebo v mikrovlnné troubě. Ale nemělo by se úplně roztopit (natožpak téct…). Máslo by mělo být krásně měkké a trošku tekutější. Bez nahřátí trvá cca 2 hodiny, než máslo povolí v pokojové teplotě (kdo vytáhne s přestihem, nemusí nahřívat).

Linecké je opravdu křehké, proto se do těsta přidává kukuřičný škrob, který zajistí celistvost těsta. Kdo nevlastní škrob, může ho nahradit vanilkový pudinkem ve stejném množství. Pro cukrářské použití je kukuřičný škrob vhodnější. :)

Tak s chutí do toho a půl díla je hotovo! ;)

Suroviny na 14 koleček

  • 205g hladké mouky
  • 195 g másla (změklého)
  • 7g žloutků
  • nastrouhaná kůra z půlky citronu
  • semínka z půlky vanilkového lusku
  • 55g cukru moučka (prosít)
  • 1 lžička kukuřičného škrobu
  • sklenička kyselejší maremelády (rybízová, malinová, ostružinová..)

Změklé máslo míxujte spolu s moučkových cukrem asi 15minut. Máslová hmota zvětší třošku svůj objem a bude světleší. Ke konci přidejte citronovou kůru, semínka z lusku, žloutek a krátce ještě promíchejte. Mouku nahřejte tak, aby hřála v rukou, pokud to neuděláte, těsto se srazí. K nahřáté mouce přidejte škrob a 1/3 mouky opatrně vmíchejte k máslu. Zapracujte a přidejte další část mouky. Opět zapracujte a přidejte zbylou mouku. Těsto plňte do cukrářskéhho sáčku se zdobící špičkou jen po částech (aby se zbytečně neroztápělo v ruckách). Nastříkejte těsto na plech vyložený pečícím papírem do požadovaných tvarů (já zvolila kolečka). Pečte při 170 stupních asi 15 minut, dokud linecké hezky nezezlátne. Kolečka nechte na plechu zcela vychladnout. Mezitím si marmeládu prommíchejte a slepujte vychladlá kolečka pomocí lžičky po dvou k sobě. Linecké nechte alespoň chvilku odležet, a nebo ho můžete rovnou sníst (vždyť kdo by odolal, že? :)).

Tagy příspěvků