Špenátová roláda s uzeným lososem

Špenátová roláda s uzeným lososem

Která barva symbolizuje JARO? U mě vede sytě zelená! Tak přesně taková je tato roláda! Krásně barevná, jarní, svěží a jednoduchá na přípravu. Není snad vhodnější příležitost, než si ji upéct při vítání JARA.

Špenát mám velmi ráda. A to nejen proto, že jsem jako malá obdivovala PEPKA námořníka (kdo by nechtěl jeho sílu!? Že jo? :)). Taky pro jeho chuť, krásně zelenou barvu a jeho všestranné využití v kuchyni. I uzený losos si u mě v kuchyni našel své zasloužené místo. Do rolády jsem přidala opražené uzené mandle, ale nebránila bych se i vlašským, pekanovým, nebo burským oříškům.

Na náplni se nedá snad nic pokazit. Pečlivě si ovšem vybírejte sýr, který použijete. Doporučuji Philadelphi, nebo jiný smetanový sýr podobného typu. Naopak se vyhýbejte sýru, který je až příliš řídký. Po rozmíchání by mohl téct a roládu byste nenaplnili.

Nasekaný špenát ještě vymačkejte, aby jste ho zbavili přebytečné vody. Když ho nevymačkáte, bude muset přidat více mouky a roláda bude zbytečně tuhá (a to nechceme). Vymačkaný špenát nechte vychladnout, protože vajíčka které budete přidávat, by se mohly snadno srazit.

Dost mích rad a věřím, že se všem roláda povede na “PRVNÍ DOBROU”!

Suroviny

Na velkou roládu cca 17 porcí

  • 300g listového špenátu

  • 3 vejce

  • 100g polohrubé mouky (špaldové, pšeničné celozrnné)

  • 400g smetanového sýru

  • šťáva z půlky citronu

  • hrst pražených mandlí

  • špetka soli

  • špetka pepře

Špenát dejte do cedníku, opláchněte a spařte horkou vodou. Nechte ho pár minut zvadnout, poté rukama důkladně vymačkejte přebytečnou vodu a rozmixujte na kašovitou konzistenci. Bílky vyšlehejte do hustého sněhu. Žloutky přidejte do vychladlého špenátu. Mouku vmíchejte do bílkového sněhu. Pracujte jemně a velmi opatrně, aby sníh zůstal nadýchaný. Pokud by sníh spadl, po upečení by byla roláda tvrdá a nešla by rolovat. Poté přidejte do sněhu(krouživými pohyby(i špenátovou směs. Troubu přehřejte na 180 stupňů. Plech vyložte pečícím papírem a rovnou si ustřihněte i druhý arch stejné velikosti. Špenátovou směs rovnoměrně rozetřete na pečící papír a pečte 10 minut. Po upečení by mělo být těsto na dotek pružné. Upečený špenátový piškot překlopte (nebojte se ;)) na čistý arch pečíčího papíru a sloupněte papír, na kterém se těsto peklo. Piškot srolujte a nechte vychladit.

Náplň

Smetanový sýr rozšlehejte metličkou spolu se solí, pepřem a citronovou šťávou. Opražené mandle rezdrťte paličkou na maso. Nakonec přidejte k sýru a vše hezky promíchejte.

Kompletace

Špenátový piškot rozviňte (ale nenarovnávejte ho) a potřete sýrovým krémem. Na krém dejte pláty uzeného lososa a korpus opět zarolujte. Roládu zabalte do potravinové folie nechte odležet v lednici několik hodin.

Tagy příspěvků