Pesto z mědvědího česneku

Pesto z mědvědího česneku

Honem všichni do lesa a hledat medvědí česnek! Budete překvapeni (stejně, jako já) jeho jarní silou. Skvěle nahradí klasický paličák. Já ho využila do pesta, ale dá se z něj připravit i polévka, čí rizoto. Recept je opravdu rychlý a jednoduchý, tak pojďme na něj!

Mědvědí česnek je někdy označovaný jako přírodní zázrak (nedivím se :)). Já bych ho nazvala jako jeden z malýchzázraků přírody! Obsahuje vitamín C, mnoho antioxidantů a má široké využití v kuchni. Proto asi chápete mojí radost(kterou jsem neskrývala), když jsme ho našli při jedné z jarních procházek. Vyražte taky do okolí, nebo na farmářské trhy, kde medvědí česnek v těchto dnech můžete najít. S procházkou či nákupem dlouho neotálejte, protože sezóna medvědího česneku je proklatě krátká!

Resept vznikl spontálně, když jsem zjístila, že není nic uvařeno na sobotní oběd. Napadlo mě využít tento poklad a semolínových těstovin (které už taky nějaký ten pátek čekaly na svou příležitost). Upravila jsem tedy recept na bazalkové pesto a pustila se do “práce”. Neměla jsem čas jít ani nakoupit, tak jsem využila kešu oříšky a mandle. ale myslím si, že piniové a naše vlašáky by byly taky super. Mýsledek mě natolik potěšil,že jsem rozhodla, podělit se s Vámi o recept. Odměnou mi byly prázdné talíře a slova chvály. To je ten nejlepší pocit!

Recept je tak akorát na jednu skleničku. A když Vám náhodou zbyde, skleničku uzavřete a povrch přelijete vrstou oleje, tak Vám vydrží i měsíc v lednici. Pesto se přidává do těstovin, k masu a nebo ho můžete namazat na křupavou topinku. Ještě jedna rada na závěr, s množstvím pesta v jídle to nepřehánějte. I v tomto případě platí: “méně je někdy více!” Ale každému podle jeho chuťi.

Suroviny

  • velký svazek medvědího česneku
  • 3 lžíce olivového oleje
  • hrst oříšků (kešu, mandle, piniové, vlašské..)
  • větší špetka soli
  • 30g parmazánu (nastrouhaného)

Postup

Medvědí česnek opláchněte a nechte okapat. Všechny suroviny dejte do mixeru a směs hezky rozmixujte. Bude to pár minut trvat. Kdo nevlastní mixer, bude si muset vystačit s hmoždířem. Výsledná konzistence by se měla podobat hustší kaši. Pesto případně osolte. Skladujte v uzavřené sklenici v lednici.

Tagy příspěvků