Gastro výlet do Brna

Gastro výlet do Brna

Mám pro Vás další výživný článek! Dozvíte se, jak jsme se vydali objevovat gastronomii v Brně. Jeli jsme s velkým očekáváním, ale nakonec jsme jedli z žehlícího prkna. Ovšem počasí nám dokonale vyšlo, sluníčko svítilo a já dostala svůj první (brněnský) vlčí mák!

Poslední dobou mám učící období.. Plné stresu, zeleného čaje a lampy svítící do noci, všichni to asi znáte. To se samosebou podepíše i na psychice a tak už to chtělo nějaké to zpestření a báječný výlet. A proč né zrovna do Brna!? Původní plán byl zajet do Brna hlavně kvůli pracovních povinností. Ale já jsem ten den (bez učení..Jupíííí :)) chtěla využít i jinak. A spojit to užitečné s příjemným.

Hledala jsem tedy na internetu, kde vyrazit v Brně za kulinářským zážitkem a nebo, jestli se ten neděje něco zajímavého. Našla jsem jeden “urban hub” jmenuje se “SKOG”. Někteří mi prominou, ale přišlo mi, že tam chodí jen určitá sorta lidí (ano, všem známí hipsteři) a to asi nebylo to, co jsem hledala. Byla jsem tedy moc ráda, když jsem našla jeden projekt probíhající v Brně, který se jmenuje Food park. Kdyby to někoho zaujalo odkaz najde zde.

Tato akce se koná každých 14 dní v sobotu v Brně, konkrétně na Staré americe (tedy kousek od vlakového nádraží ;)). Každý Food park má své téma, takže se můžete těšit na nové dobroty, které ochutnáte. My jsme stihli řeckou kuchyni a chřestové hody. Původně jsem si myslela, že tato akce je podobná Restaurant Day, kterého se sama aktivně účastním a celý koncept mám velmi ráda. Takže si asi dovedete představit, jakou radost jsem měla, když jsme se tam chystali.

Po příchodu jsem byla “ve svém živlu”. Vyzkoušela jsem (poprvé v životě) svoje první pražené kakaové boby. A musím říct, že k tomuto stupni vychutnání si čokolády, se musím asi teprve propracovat :). Bez výčitků svědomí jsem si také mohla dát zdravé chipsy vyrobené z hrašky (kterou jsem doposud používala jen k zahuštění polévek). Tvarem tato dobrota sice klasické bramborové chipsy moc nepřipomíná, ale k zahnání chuti je fajn. Šanci jsem také dala borůvkovému cheesecaku a malinovému cupcaku. Oboje hodnotím velmi kladně, ale nejvíc mi chutnal malinový krém, který byl úžasně kyselý! No prostě dobrota. A jelikož prostory neumožňovaly jíst uvnitř, vydali jsme se ven. Organizátoři mysleli i na nás strávníky a tak jsme mohli jíst na žehlícím prkně (které dokonale splnilo svůj účel ;)).

Kdybych srovnávala RD a Food park v Brně, tak kuchtíci na RD nemusí mít živnostenský list, kdežto pokud chcete nabízet své dobroty na Food parku, tak ho vlastnit prostě musíte. Taky co do velikosti se tyto akce nedají srovnávat. RD je v rozsahu kuchtíků mnohem větší, ale kdo ví, jestli se Food park taky nerozroste. Určitě této akci moc fandím. Pokud máte rádi dobrou kávu, těstoviny, marmelády, sirupy, koření a celkově zdravou stravu, tak si tady určitě veberete.

Když už jsme ochutnali vše, co jsme chtěli, vydali jsme se prozkoumat město. A jelikož bylo opravdu teplo, takové to “skoro na padnutí”, otestovala jsem si pistáciovou zmrzlinu a tu hodnotím na 1* stejně jako celé město. Brno je opravdu moc krásné, plné nekonečných uliček, dechberoucích výhledů, moderní architektury a dlažebních kostek.

Musím přiznat, že se mi po celém dni (plném skvělého jídla, kdy jsme si mimochodem ještě dali chai latte, pizzu na cestu a hranolky od McDonalda :P) nechtělo vrcet domů, ještě když jsme věděli, že u nás prší a tady je krásně modré nebe a teplo.

Tak zase někdy v BRNĚ!