Pesto z mědvědího česneku

Honem všichni do lesa a hledat medvědí česnek! Budete překvapeni (stejně, jako já) jeho jarní silou. Skvěle nahradí klasický paličák. Já ho využila do pesta, ale dá se z něj připravit i polévka, čí rizoto. Recept je opravdu rychlý a jednoduchý, tak pojďme na něj! chcete vědět víc?

Tortilly s hovězím na červeném víně

Trhané hovězí maso, zelenina a tortilla. Tak právě tohle jsou tortily s hovězím. Inspirovala jsem se tou nejlepší kuchařkou Julii Child a jejím receptem. Ten jsem trošku upravila a vzniklo tohle skvělé jídlo. Je sice časově náročnější, ale výsledek stojí za to! chcete vědět víc?

Lemon curd

V češtině hezky citrónový krém. Ti z vás, kteří ještě neobjevili jeho kouzlo, věřím, že mu také brzo podlehnete. Tento citrónový krém je skvělým receptem jak upotřebit zbylé žloutky, pokud zrovna nevíte co s nimi (další jeho výhoda :)). Já jsem si ho moc oblíbila, tak se nechte třeba inspirovat… chcete vědět víc?

Batátový krém

I když jsem ji objevila poměrně nedávno, hned jsem si ji oblíbila. A přece vás o tento skvělý recept nemůžu ochudit. Polévce mám ráda její mírně nasládlou chuť díky mrkvi a batátům. Zároveň ji koření dá zajímavou pikantnost. Pro ty z vás, kteří mají rádi nové chutě, tuto polévku opravdu vřele… chcete vědět víc?

Crumble s lesním ovoce

Pod tímto tajemným slovem se ukrývá šťavnatý a ještě k tomu zdravý dezert. O co tedy vlastně jde? Jde ve své podstatě o kombinaci drobenky z vloček, ovoce (ať už čerstvé, nebo kompotované) a oříšky. Navíc je ohromně jednoduchý a poměrně rychlý na přípravu. Pokud Vás tedy překvapí návštěva, nebo… chcete vědět víc?

Tvarožník

S radostí posílám do světa recept na nejlepší tvarohový koláč (řezy). Je lehký, bez lepku a zvládne ho snad opravdu každý připravit. Nejlepší je v kombinaci s rozinkami a mletými mandlemi, ale nechám to na Vás. Určitě s ním zabodujete u každé návštěvy a nelekejte se, když od Vás budou chtít všichni… chcete vědět víc?

Slaný koláč- Quiche

Známe ho téměř všichni, kdo ho ještě nezkoušel, tak už na něj měl nejednou zálusk. Receptů na křehké těsto u tohoto koláče existuje opravdu velké množství. Můžete si vybrat jak z méně úsporných receptů (kde spotřebujete 10 vajec a 8 žloutků vám zbude). A nebo vyzkoušet recept inspirovaný Julii… chcete vědět víc?

Banánovo- karamelová sněhová roláda

Kombinace táhnoucího se karamelu, k tomu slaďoučké banány, hořká čokoláda a to vše hezky zavinuto do sněhového korpusu, který se rozplývá na jazyku. Ano, tak přesně takový je tento dezert. Tak se přiznejte. Kdo by odolal? Já určitě ne! Miluju karamel a v této kombinaci snad zhřeší i zatvrzelý… chcete vědět víc?

Restaurant Day

Plním si svůj sen! Minulou neděli 21.2.2016 (krásné datum) jsem se zůčastnila akce, kterou určitě mnozí znáte. A kdo neznáte, čtěte dále a já se Vám ji budu snažit přiblížit natolik, aby jste ji měli chuť alespoň navštívit. Předem Vás, ale musím upozornit, že Restaurant Day (dále jen Rd) je hodně… chcete vědět víc?

Čokoládovo višňový dort

Skvělá kombinace čokolády, višní a ušlehané šlehačky uspokojí chuťové pohárky snad všem gurmánům! Kdo by neměl rád čokoládu?! V této skvělé kombinaci s višněmi a šlehačkou uchvátí snad opravdu každého. Vyzkoušejte si připravit tento krásný a celkem jednoduchý dort. Někdy je znám jako Schwarzwald a… chcete vědět víc?