Koblihy

Ta vůně! A co teprve ta chuť.. Odoláte? ;) Smažené koblížky hezky křupavé s meruňkovou marmeládou, nebo s karamelovým krémem. Je to jen na Vás, jak si je vychutnáte.

Pečwork objevoval nové chutě na Filipínách

Tato země je plná rozličných chutí a vůní. Myslím si, že snad každý si tam najde něco, co mu opravdu chutná. Tentokrát článek o čerstvých kokosech, tuňácích a mangovém shaku! No řekněte, kdo by si nedal?! :) 

Lučina

Jak jen se to říká v té reklamě? „Zdraví přímo z přírody.“ Tak přesně tohle zdraví z přírody si můžete ale úplně jednoduše připravit doma. A je to mnohem jednodušší, než si myslíte! A ta chuť, no co Vám budu povídat, to musíte jedině vyzkoušet a obzvlášť teď po Vánocích, se lehká pomazánka hodí..

Medové perníčky

Neznám snad nikoho, kdo by neměl rád klasické perníčky. Já je přímo miluju! Proto tentokrát posílám do světa recept na toto tradiční cukroví, které si můžete upéct o Vánocích, Velikonocích, nebo jen tak na chuť.. :)

Pár rad, před pečením cukroví.

Mám pro Vás pár vychytávek a neberte to tak, že Vás chci poučovat, ale už jsem nějaké to kilo cukroví upekla (a ne vždy se mi povedlo..). Spíš se poučte z mých nezdarů a třeba Vám mé rady k něčemu budou. Budu moc ráda, když se Vám vše v kuchyni povede, dle Vašich představ.

Vánoční štola

Vánoce jsou sice ještě daleko, ale některé dobroty, je si třeba připravit hezky v předstihu. Pro ty, kdo nechtějí na Štědrý den snídat vánočku z Albertu, mám tady recept na delikátní štolu. :) A když vydržíte a 3 týdny se jí nedotkene, bude i snídaně. 

Čokoládový koláč s hruškami

Podzim není mým oblíbeným ročním obdobím. Proto si v tomto chladivém a upršeném čase krátím chvíle pečením (nečekaně :)). Na víkend jsem upekla tento vítečný koláč, voní po mandlích a chutná jako brownie.

Makovec s řeckým jogurtem

Když si mám vybrat koláč, tak jedině makový! Miluju mák a tenhle vláčný makovec obzvlášť. Vždy zachrání situaci, když přijde návštěva „na poslední chvíli“. A jogurtovo- limetková poleva je jako třešnička na dortu!

Švestková povidla

Babička mi dovezla pár švestek ze zahrádky. Ano, i švestky mám moc ráda. Kilo jsem snědla, upekla koláč, ale pořád mi jich dost zbylo. Tak co s nimi? POVIDLA!! Ty byly jasná volba..

Gastro výlet do Brna

Mám pro Vás další výživný článek! Dozvíte se, jak jsme se vydali objevovat gastronomii v Brně. Jeli jsme s velkým očekáváním, ale nakonec jsme jedli z žehlícího prkna. Ovšem počasí nám dokonale vyšlo, sluníčko svítilo a já dostala svůj první (brněnský) vlčí mák!

« Předchozí 1 2 3 Následující »